قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

دوبیسل سی تو سی

دوبیسل سی تو سی  ( Dobisell C2C )مجموعه ای است که در بستر آن افراد می توانند به عنوان فروشنده و خریدار فعالیت کنند و کالای مورد نظر خود را برای فروش و یا برای خرید اعلام یا انتخاب کنند. مجموعه دوبیسل سعی دارد بستری امن و راحت را برای شما فراهم آورد. امید است با رعایت قوانین در نظر گرفته شده خرید و فروشی امن را تجربه کنید.

 

نحوه حمایت از فروشندگان در دوبیسل سی تو سی

 

از آنجایی که دوبیسل وجه کالا را قبل از ارسال آن از خریداران دریافت می نماید، فروشندگان با اطمینان کامل و آرامش خاطر می توانند کالا را ارسال نمایند.

طرح شکایت از سوی خریداران تنها در صورتی قابل قبول است که کالای خریداری شده توسط آنها با آنچه که در سایت توسط فروشنده ثبت شده، مغایرت داشته باشد. خریدار برای اثبات ادعای خود و همچنین برگشت کالا به فروشنده باید دلیل و مدرک قانع کننده ارایه دهد.

دوبیسل تنها از خریداران در مقابل فروشندگان متخلف حمایت می نماید. فروشندگانی که قوانین را رعایت می نمایند، مشکلی نخواهند داشت و از آنان در مقابل خریداران مشکل پسند حمایت می گردد.

در دوبیسل هر فروشنده ایی می تواند یک لیست سیاه از خریدارانی که نمی خواهد با آنها معامله کند، ایجاد نموده تا آن خریداران نتوانند، از ایشان خرید نمایند.

خریداران مشکل پسند که در اکثر خریدهایشان مشکل ایجاد می نمایند توسط سیستم های هوشمند دوبیسل شناسایی شده و پس از تذکر، از فعالیت آنها در سایت جلوگیری می شود.

پیگیری ارسال کالا و دریافت بازخورد از خریداران در کمترین زمان ممکن و تسویه حساب با فروشندگان در کمتر از 48 ساعت پس از درخواست آنها صورت می پذیرد.

جهت رفع مشکلات فروشندگان، سیستم پشتیبانی هدایت شده اعضا و سیستم دریافت انتقادات و پیشنهادات به صورت 24 ساعته و همینطور پشتیبانی تلفنی از 10 صبح تا 5 بعد از ظهر به راحتی در دسترس می باشد.

امکان اصلاح فیدبک های ناراضی خریداران، پس از بررسی کارشناسان دوبیسل و جلب رضایت خریدار، وجود دارد.

 

قوانین مرتبط با اختلافات در معاملات

توضیحات کلی در مورد آشنایی با فعالیت سایت

خدمات معاملاتی وب سایت دوبیسل سی تو سی به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول فروشندگان که به عنوان عرضه کننده فعالیت می نمایند و بخش دوم خریداران که با استفاده از خدمات سایت دوبیسل ، محصولات عرضه شده را خریداری می نمایند. خدمات مدیریت مالی و حسابداری سایت توسط واحد مالی حمایت می گردد، تا بتوانیم محیطی امن برای تجارت شما ایجاد نموده و همچنین میزان سود دهی افراد در معاملات را افزایش داده و از حقوق خریدار و فروشنده محافظت نماییم.

 

چنانچه در یک معامله، اختلافی بین خریدار و فروشنده به وجود آید، دو طرف برای حل اختلاف به مذاکره با یکدیگر فراخوانده می شوند. درصورت درخواست هریک از طرفین، سایت نیز برای رسیدن به یک تفاهم طرفین را یاری خواهد کرد. با این وجود، چنانچه یک هفته پس از طرح شکایت و یا 7 روز پس از درخواست برای استرداد مبلغ مبادله، همچنان دو طرف به توافقی نرسیده باشند، موضوع برای تصمیم گیری به خود سایت ارجاع داده شده سپس از طرفین درخواست می شود تا مدارک خود را ارایه نمایند. طرفین موظف خواهند بود که برای رسیدگی به موارد اختلاف، تابع قوانین سایت باشند. موافقت طرفین بدین معنا می باشد که سایت دوبیسل با توجه به نقش خود و بر پایه قوانین سایت، حق تصمیم گیری برای حل اختلاف به وجود آمده را دارا می باشد. سایت مسئولیتی در قبال حل اختلاف در خارج از این چهارچوب تعیین شده نخواهد داشت.

 

تبصره 1- در صورتی که قسمت حل اختلاف سایت نظر نهایی، در مورد حل یک اختلاف را اعلام نموده و لیکن طرفین آن نظر را اجرا ننمایند، دیگر حق طرح هیچ گونه شکایتی در این مورد را نخواهند داشت.

این قوانین شامل فعالیت های غیر قانونی اعضاء نبوده و در صورتی که محصولی برخلاف قوانین و مقررات به فروش برسد، سایت دوبیسل حق لغو و یا تعلیق هر معامله ای را برای خود محفوظ داشته و طبق توافق نامه میتواند حساب کاربری اشخاص خاطی را مسدود نماید.

 

1-1 محل تحویل کالا به خریدار

کالا به آدرس ثبت شده خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام خرید، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد. هنگام مرجوع شدن کالا، آدرس تحویل فروشنده، همان آدرسی که در حساب کاربری ذکر شده، در نظر گرفته خواهد شد.

 

2-1 مسئولیت انتقال کالا

مسئولیت ارسال کالا جهت تحویل به خریدار، به عهده فروشنده خواهد بود و خطر مفقود شدن یا صدمه دیدن کالا پس از تحویل بر عهده خریدار می باشد.

 

3-1 لغو مبادله

ممکن است خریدار از خرید کالا صرف نظر نموده و خواهان استرداد مبلغ مبادله، پیش از اقدام فروشنده برای ارسال کالا باشد. در این گونه موارد چنانچه فروشنده همچنان (علی رغم لغو معامله توسط خریدار) به ارسال کالا مبادرت ورزد، مسئولیت و عواقب ارسال کالا به عهده فروشنده بوده و خریدار ملزم به تحویل گرفتن کالا نخواهد بود. چنانچه پیش از لغو معامله توسط خریدار، فروشنده اقدام به ارسال کالا کرده و در این مورد، هنوز خریدار را مطلع نکرده باشد، با توجه به قوانین و مقررات سایت درخواست لغو مبادله و استرداد مبلغ آن، توسط خریدار منتفی خواهد بود.

 

4-1 کالاهای ممنوعه

چنانچه خریدار و فروشنده با قصد قبلی اقدام به معامله کالاهای ممنوعه که نقض قوانین سایت و همچنین تخطی از قانون محسوب می شود، نمایند سایت دوبیسل دارای این حق خواهد بود که از واریز مبلغ مبادله امتناع ورزیده و عمل تخطی از قانون را به مقامات دولتی و اجرایی مرتبط اطلاع دهد.

 

1-2 مطابقت داشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش

امضای خریدار بر روی رسید کالا، هنگام تحویل گرفتن آن، به منزله رسید دریافت کالا توسط او تلقی می شود.

چنانچه کالایی درون جعبه و یا بسته بندی خاصی می باشد، خریدار ملزم به باز کردن بسته هنگام تحویل گرفتن آن می باشد. چنانچه خریدار بر این عقیده باشد که کالای تحویل شده با کالای سفارش داده شده مطابقت ندارد، بلافاصله باید به صفحه حل اختلاف در بخش "دوبیسل من" مراجعه و با انتخاب گزینه " کالایی را که دریافت کرده ام با شرح ارایه شده در مشخصات مطابقت ندارد" و وارد کردن شماره کالا شکایت خود را ثبت کند.

 

2-2عبارت "مطابقت داشتن ظاهری کالای تحویل گرفته شده با کالای سفارش داده شده " به این معنی خواهد بود که از لحاظ ظاهری (با چشم انسان و یا ابزار ساده اندازه گیری) دارای شرایطی مناسب و مشابه همان عکس کالا که در درون سایت قرار داده شده، باشد و با مشخصات ذکر شده توسط فروشنده شامل شکل و شمایل آن، وزن، رنگ، مدل، آکبند بودن کالا، تعداد و ... یکسان باشد.

 

تبصره 2: مطابقت نداشتن رنگ کالا با رنگ تصویر درج شده در صفحه فروش، به معنای تفاوت کامل رنگ می باشد و تیرگی و روشنی رنگ به معنای عدم تطابق رنگ نیست. به عنوان مثال چنانچه گوشی آبی در صفحه فروش ثبت شده باشد اما گوشی که خریدار دریافت کرده است، قرمز است، می تواند به دلیل عدم تطابق رنگ شکایت مطرح کند. اما اگر گوشی دریافتی خریدار آبی کمرنگ تر یا تیره تر و یا رنگ های مشابه آبی باشد، شکایت وارد نیست. زیرا ممکن است مانیتور و یا دوربین عکاسی مقداری از طیف رنگ را تغییر دهد و رنگ تصویر کالا با رنگ کالا کمی متفاوت باشد و این موضوع توسط دوبیسل قابل پیگیری نیست.

 

3-2 در صورتی که کالای ثبت شده اصل نباشد و فروشنده این موضوع را در صفحه فروش عنوان نکرده باشد و خریدار شکایت مطرح کند، هزینه برگشت کالا به عهده فروشنده است و 4 نمره از نمره فروش فروشنده کسر می شود. بنابراین در صورت عدم اعلام فروشنده در مورد اصل و یا کپی بودن کالا، کالای ثبت شده اصل در نظر گرفته می شود.

 

4-2چنانچه خریدار در زمان دریافت کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری کالا را تحویل گرفته و رسید تحویل را امضاء کند (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیکی که توسط شرکت حمل کالا اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.

 

3- کیفیت

1-3فروشنده ملزم می باشد تا اطمینان دهد که کالای ارسال شده با مشخصات ذکر شده مطابقت دارد. ممکن است از فروشنده درخواست شود تا گواهی ساخت و تولید سازنده و یا گواهی کیفیت کالا و پیش فاکتور و سایر مستندات دیگر را در صورت شکایت خریدار ارایه نماید.

2-3در صورتی که نقص کالا با معاینه و بازرسی ظاهری کالا، قابل مشاهده بوده و این نقص باعث اختلال در عملکرد دستگاه و استفاده از آن گردد و یا هرگونه سند معتبری دال بر عدم مطابقت کالا ، با سفارش داده شده باشد، این کالا غیر منطبق با سفارش خریدار در نظر گرفته می شود. مطابقت نداشتن شامل موارد زیر می گردد:

کالایی را که خریدار دریافت می کند، به طور کامل با سفارش داده شده از لحاظ مشخصات ظاهری مطابقت نداشته باشد.

خریدار کالای نو و آکبند سفارش داده ، اما کالای دست دوم برای او ارسال شده است.

کالای ارسالی به خریدار جعلی باشد.

تعداد و کمیت کالای ارسالی، از تعداد سفارش داده شده خریدار کمتر باشد.

کالای تحویل گرفته شده ناقص باشد، مثلا بخشی از آن مفقود شده باشد.

 

 

3-3شکایت مربوط به مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش، در این گونه موارد پذیرفته نخواهد شد:

نقص کالا در صفحه فروش ذکر شده باشد.

در صفحه فروش، وضعیت کالا "کالای معیوب یا غیرقابل استفاده" باشد.

نکته 1: در صورت ثبت کالای معیوب یا غیر قابل استفاده، لازم است فروشنده ایراد محصول را واضح در توضیحات کالا درج نماید.

نکته 2: در صورت ثبت کالای معیوب یا غیر قابل استفاده، در صورتی که فروشنده در توضیحات و یا پاسخ به سوالات خریداران به سالم بودن بخش هایی از کالا اشاره کرده باشد، کالا باید با آن توضیحات مطابقت داشته باشد.

 

4-3خریدار ملزم به ارایه دلیل مناسب، برای اثبات ادعای خود مبنی بر مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش می باشد. چنانچه خریدار موفق به جمع آوری و ارایه تمام و یا بخشی از ادله برای اثبات ادعای خود نگردد، سایت با توجه به مدارک ارایه شده موجود، تصمیم گیری خواهد نمود. خریدار تنها در صورت رای بخش حل اختلاف مبنی بر مرجوع شدن کالا، می تواند کالا را برگشت دهد و مسئولیت مرجوع کردن کالا به فروشنده بدون هماهنگی با بخش حل اختلاف بر عهده خریدار می باشد.

 

5-3فروشنده نیز باید دلیل خود را، برای رد ادعای خریدار در مورد مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش، ارایه نماید. چنانچه فروشنده موفق به جمع آوری و ارایه تمام و یا بخشی از دلایل برای اثبات ادعای خود نگردد، سایت با توجه به مدارک ارایه شده موجود، تصمیم گیری خواهد نمود . در مواردی که کالای ارسالی باید مرجوع شود، فروشنده ملزم به ارایه آدرس درست برای مرجوع شدن آن می باشد. چنانچه کالای مرجوع شده به دلیل ثبت آدرس نادرست توسط فروشنده، به مقصد نرسد، به این معنا خواهد بود که فروشنده از حق خود برای مرجوع شدن کالا چشم پوشی کرده و موافقت می کند که مبلغ مبادله، به خریدار مسترد گردد.

 

4-تاخیر و یا کوتاهی در تحویل کالا

1-4پس از این که خریدار مبلغ قرارداد را به حساب دوبیسل واریز نمود، فروشنده ملزم به ارسال آن به مقصد تعیین شده ظرف مدت 36 ساعت می باشد. ممکن است بنا به دلایل خارج از اراده شامل جنگ ، سیل، زلزله و یا فورس ماژور، تحویل کالا به خریدار به تاخیر افتاده و یا کالا به دست خریدار نرسد. در این گونه موارد، خریدار و فروشنده می توانند با یکدیگر مذاکره کرده و زمان تحویل کالا را به تعویق انداخته و یا ارسال آن را لغو نموده و مبلغ پرداخت شده را عودت دهند. اما در صورت عدم توافق ، سایت دوبیسل با توجه به قوانین زیر تصمیم گیری خواهد نمود.

چنانچه فروشنده کالای مورد نظر را به شرکت حمل و نقل تحویل نداده باشد، معامله فسخ خواهد شد و فروشنده مسئول پذیرش عواقب فسخ این قرارداد می باشد.

چنانچه فروشنده کالای سفارش داده شده را ارسال کرده، اما هنگام حمل مفقود شده باشد، فروشنده مسئول گم شدن آن بوده و می بایست شخصا با شرکت حمل کننده طرف قرارداد، مذاکره و نسبت به دریافت وجه کالا از بیمه شرکت حمل طرف قرارداد اقدام نماید.

چنانچه فروشنده اثبات نماید که شرکت حمل طرف قرارداد، کالا را در محل مورد نظر تحویل داده، اما شخص ثالثی اقدام به تحویل گرفتن آن نموده و خریدار از این موضوع با خبر نشده باشد، کالای ارسالی به منزله تحویل شده تلقی خواهد شد.

 

 

2-4فروشنده پس از ارسال باید خریدار را از وضعیت حمل کالا مطلع گرداند و همچنین باید اسناد مرتبط با ارسال کالا شامل رسید، بارنامه و یا کد رهگیری مرسوله را در اختیار سایت قرار دهد.

 

5-مدارک مورد نیاز در هنگام بروز اختلافات

1-5طرف زیان دیده، ملزم به ارایه اسناد محکمه پسند برای اثبات ادعای خود می باشد. سایت دوبیسل برای به دست آوردن ادله مناسب، از دو طرف درخواست می کند تا مدارک اثبات کننده ادعای خود را ارایه نمایند. خریدار و فروشنده قبول می نمایند که سایت دوبیسل دارای نقش تعیین کننده در پذیرش و یا عدم پذیرش اسناد ارایه شده خواهد بود.

2-5چنانچه مدارک ارایه شده، ارتباطی با ادعای مطرح شده نداشته باشند، سایت دوبیسل دارای این حق می باشد که بنابه صلاحدید خود تصمیم مناسب را اتخاذ کند.

3-5چنانچه مدارک ارایه شده توسط دو طرف، کامل نباشد، سایت دوبیسل دارای این حق می باشد که مستندات محکمه پسند دیگری را جهت اثبات ادعای هر یک از طرفین مطالبه نماید.

 

حمایت از فروشندگان

دوبیسل با در نظر گرفتن شرایط، فروشندگان را در برابر طرح شکایت و درخواست بازگرداندن وجه به دلیل عدم دریافت کالا مورد حمایت قرار می دهد.

 

تبصره 3 -دوبیسل از کل مبلغ دریافتی ثبت‌ شده به نام فروشنده حمایت نموده و در این مورد محدودیتی از نظر تعداد آن وجود ندارد.

تبصره 4 -فروشنده باید واجد تمامی شرایط زیر باشد تا مشمول حمایت‌های سایت قرار گیرد:

     1- کالا را در مدت زمان تعیین شده و به نشانی خریدار که در سایت ثبت شده است ارسال کرده باشد.

     2- کالا با شرکت های حمل کننده مورد تایید دوبیسل ارسال شود و دارای رسید، بارنامه و کد رهگیری معتبر باشد.

     3- مدارک مورد نیاز سایت را در مهلت مقرر ارایه کند.

     4- کالای موضوع معامله مادی و ملموس باشد به گونه‌ای که قابل ارسال تلقی شود و در مورد کالاهای مجازی فایل و اطلاعات قابل انتقال باشد.

 

تبصره 5 -تحویل کالا به خریدار، با ارایه سند تحویل کالا که شامل موارد زیر باشد اثبات می‌گردد:

     1- شماره بارکد قبض ارسال کالا یا کد رهگیری مرسوله

     2- تعداد و مشخصات کالا

     3- تاریخ تحویل کالا

     4- نشانی گیرنده کالا

     5- نام و امضای گیرنده کالا مبنی بر دریافت کالا

 

تبصره 6 -فروشنده موظف خواهد بود ظرف 36 ساعت از زمان اعلام فروش کالای خود در سایت ، نسبت به ارسال کالا و ثبت بارنامه در سایت اقدام نماید. در غیر این صورت سایت معامله را فسخ و وجه واریزی خریدار را مسترد می گرداند.

 

تبصره 7 -موارد ذیل مشمول حمایت نخواهند بود :

1- معاملات مربوط به کالاهای غیرمجاز

2- معاملاتی که خارج از سایت دوبیسل انجام شده است.

 

 

6- مرجوع شدن کالا

1-6خریدار و فروشنده می توانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر مذاکره کرده و به توافق برسند. در این گونه موارد، کالای مرجوع شده باید با همان شرایطی که تحویل گرفته شده، مرجوع گردد.

2-6چنانچه خریدار کالایی را مرجوع می کند، باید از شرکت های حمل مورد تایید دوبیسل برای ارسال آن استفاده کند. همچنین خریدار باید تمام اطلاعات و جزییات مرتبط با حمل کالا را از طریق سایت ارایه نماید. چنانچه خریدار نتواند اطلاعات مورد نیاز برای رهگیری کالا ارایه نماید ، مرجوع گشتن کالا بی اعتبار گردیده و مبلغ معامله به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

3-6چنانچه خریدار و فروشنده نتوانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر به توافق برسند، حل اختلاف را به دوبیسل برای صدور رای نهایی ارجاع می دهند. در این صورت در مورد مرجوع شدن کالا رای دوبیسل لازم الاجرا است.

 

7- آزادسازی مبلغ قرارداد

هنگام به وجود آمدن اختلافی بین خریدار و فروشنده و ارجاع آن به سایت، هر دو طرف می پذیرند که سایت طبق قوانین موجود دارای حق تصمیم گیری در مورد آزادسازی بخشی و یا تمامی مبلغ مبادله برای هر دوطرف و یا تنها یک طرف منازعه می باشد. چنانچه سایت دوبیسل تصمیم بگیرد که خریدار باید کالای مورد نظر را مرجوع کند، خریدار 48 ساعت فرصت دارد تا کالا را مرجوع کند، اگر خریدار از مرجوع کردن آن ظرف این مدت امتناع ورزد، سایت دوبیسل مبلغ معامله را به حساب فروشنده واریز می نماید.

 

 

8- محدودیت های زمانی

1-8هنگام دریافت شکایت، سایت دوبیسل بلافاصله خریدار و فروشنده را از آن با خبر می گرداند.

2-8هر دوطرف خریدار و فروشنده، باید مدارک خود را برای اثبات ادعای طرح شده و یا رد آن، ظرف مدت 72 ساعت پس از اطلاع رسانی سایت در مورد شکایت مطرح شده، ارایه کنند. چنانچه خریدار و یا فروشنده ظرف مدت زمان مشخص شده، موفق به ارایه تمام و یا بخشی از مدارک نشوند، سایت دوبیسل می تواند تصمیم خود را با توجه به مدارک ارایه شده تا آن لحظه اتخاذ کند.

3-8چنانچه بررسی شکایت مطرح شده ، نیازمند زمان بیشتری باشد، سایت دوبیسل ظرف مدت یک هفته کاری پس از دریافت شکایت ، تصمیم مناسب را اتخاذ می نماید.

4-8چنانچه خریدار و فروشنده برای مرجوع شدن کالا با یکدیگر به توافق رسیده باشند، فروشنده حق هیچ گونه اعتراضی را نسبت به عدم دریافت کالا و یا مغایرت داشتن کالا با کالایی که فروخته است، ندارد.

5-8چنانچه گروه حل اختلاف رای به مرجوع شدن کالا به فروشنده داده باشد، در صورتی که فروشنده مدعی باشد که خریدار کالا را معیوب کرده و یا در آن تغییری ایجاد کرده است و با کالایی که برای خریدار ارسال کرده است، مغایرت دارد، تنها 24 ساعت پس از دریافت کالا فرصت دارد تا با ارایه رسید معتبر شکایت خود را مطرح کند.

6-8.اگر فروشنده حداکثر تا 5 روز پس از ثبت بارنامه در بخش حل اختلاف توسط خریدار، دریافت یا عدم دریافت کالا را به اطلاع دوبیسل نرساند، سایت دوبیسل عدم اطلاع رسانی فروشنده را به منزله دریافت نمودن و تایید کالا در نظر می گیرد و مختار است مبلغ پرداختی را به حساب خریدار واریز کند.

 

 

 

فروشندگان ابتدا باید از مطابقت داشتن فعالیت ها، مبادلات و فروش کالای خود با قوانین سایت اطمینان حاصل نمایند. در صورت منطبق نبودن آنها با قوانین سایت، از انجام هر یک از این امور جلوگیری شده و همچنین ممکن است تغییرات دیگری نظیر ایجاد محدودیت در تسهیلات خرید و فروش و حتی بسته شدن حساب کاربر خاطی اعمال شود. این قوانین یا به دلیل مغایرت این کالاها و فعالیت ها با قوانین کشوری می باشد و یا اینکه با خط مشی و قوانین دوبیسل مطابقت ندارد.

اقلام مندرج در این لیست تحت هیچ شرایطی نمی توانند مورد خرید و فروش قرار گیرند.

 

 

لیست فعالیت های ممنوعه

کاربران میبایست هنگام داد و ستد از طریق سایت، از ارتکاب موارد زیر خودداری نمایند:

تخلف ازهریک از بخش های توافق نامه کاربری،حفظ حریم شخصی و دستورالعمل حل اختلاف با دوبیسل مجاز نمی باشد.

تخطی از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اعم از قوانین جزایی، مدنی، مالی، تجاری، بانکی، مالیاتی، گمرکی، اداری و به طور خاص قانون تجارت الکترونیک، قانون جرائم رایانه‌ای و قانون مبارزه با پول‌شویی.

نقض حقوق مولفین ، مصنفین و هنرمندان و یا حقوق مندرج در قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علایم تجاری، حقوق منبعث از قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای، حقوق مذکور در قانون ترجمه و تکثیر کتب و نشریات و آثار صوتی

ارایه اطلاعات مخدوش نادرست و غیر موثق.

فروش و عرضه اجناس تقلبی

ارتکاب عملی که کلاهبرداری و یا در حکم آن به شمار بیاید.

عدم همکاری در تحقیقات و یا عدم تأیید اطلاعاتی که به سایت داده‌ شده است.

استفاده از پروکسی ناشناس

استفاده از حساب کاربری دوبیسل که سابقا با این موارد ممنوعه مرتبط باشد.

انجام مبادله یا استفاده از خدمات به نحوی که منجر به طرح شکایت یا اخذ جریمه‌ از دوبیسل یا هر یک از کاربران شود.

سوءاستفاده یا تخلف از قوانین جرائم رایانه ایی

افشا یا انتشار اطلاعات کاربران دیگر و یا استفاده از آن اطلاعات برای اهداف تجاری .

ارسال پیام‌های الکترونیکی ناخواسته و هرزنامه‌ها به سایر کاربران یا سوء استفاده از خدمات برای کسب منفعت مالی.

تلاش برای مداخله و اخلال در سایت یا خدمات دوبیسل.

هرگونه کپی‌برداری جزئی یا کلی از سایت بدون اخذ اجازه قبلی از شرکت دوبیسل.

استفاده از نرم‌افزارهای اخلال‌گر مانند ویروس‌ها و تروجان‌ها و کرم‌های اینترنتی که موجب اخلال در کار رایانه‌های شرکت یا سرقت اطلاعات شود.

انجام امور مرتبط با خیریه و جمع آوری کمک های مالی.

انجام معامله خارج از سایت دوبیسل به هر شکلی مجاز نمی باشد. تبادل هرگونه اطلاعات تماس و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله خارج از سایت دوبیسل ممنوع است.

انجام فعالیت های ممنوع ذکر شده در سایت کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه http://internet.ir

 

 

لیست مبادلات ممنوعه

انجام مبادلات زیر در دوبیسل ممنوع بوده و از خدمات سایت محروم‌ خواهند بود:

مبادلات مرتبط با ارایه خدمات

مبادلات مربوط به فروش اجناسی که متعلق به فروشنده نیستند یا فروشنده مجاز به فروش آن‌ها نیست

مبادلاتی که منجر به نقض حقوق مالکیت فکری کالاهایی که دارای چنین حقوقی هستند گردد

مبادلات مرتبط با اموال تاریخی، فرهنگی به دست آمده از حفاری غیرمجاز

مبادلاتی که اطلاعات شخصی افراد دیگر را به طور غیرقانونی فاش می‌کند

مبادلات مربوط به شرکت‌های هرمی، برنامه‌های شبکه‌ای و برنامه‌های بازاریابی چندسطحی

قمار و شرط‌ بندی و سایر فعالیت‌هایی که با دریافت مبلغی برای شرکت در مسابقه جایزه می‌دهند

مبادلاتی که افراد مختلف بدان وسیله به نمایندگی از طرف فروشندگان وجوه را دریافت و جمع‌آوری می‌کنند

مبادلاتی که طبق قوانین جمهوری اسلامی مجاز شمرده نمی شود

 

 

لیست فعالیت های ممنوع مرتبط با ثبت کالا

ثبت کالای بدون عکس

ثبت کالا با تصویر نامرتبط

ثبت کالای نامشخص و کلی

ثبت کالاهای تبلیغاتی

ثبت کالاهای خدماتی

ثبت اعضای بدن

ثبت اموال غیرمنقول

ثبت کالاهای قاچاق و دولتی

ثبت کالا با عناوین تبلیغاتی

ثبت کالا با هزینه پستی نامتعارف

ثبت هزینه پستی برای کالای مجازی

ثبت چندین کالای نامرتبط در یک کالا

ثبت کالای دست دوم با تصویر اینترنتی

ثبت کالا با مشخصات و توضیحات نامرتبط

ثبت کالاهای منتسب به رژیم اشغال گر قدس

ثبت عنوان و توضیحات کالا با حروف انگلیسی

ثبت کالا با قیمت بیشتر از بیست میلیون تومان

ثبت کالا به صورت غیر اختصاصی برای کاربر خاص

ثبت کالاهایی که مبادله آنها طبق قانون ممنوع است

ثبت اموال سرقتی و کالاهای با شماره سریال پاک شده

ثبت کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد

ثبت کالاهایی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص است

ثبت کالاهای به‌دست‌آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات کشوری

ثبت مواد مخدر و روان گردانها ، عناصر سازنده و متعلقات مربوط به آنها

ثبت کالاهای خلاف شئون و یا دارای عناوین و تصاویر خلاف شئون

ثبت کالاهای مرتبط با بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌ بندی

ثبت کالای مرتبط با بازاریابی شبکه ای، چندمرحله ای، هرمی، ماتریسی و غیره

ثبت کالاهای تکراری (توجه: ثبت دو کالای یکسان با دو شماره سریال متفاوت نیز کالای تکراری محسوب می شود.)

ثبت آگهی خرید (کاربران به جای ثبت آگهی خرید، می توانند به گروه کالای مورد نظر مراجعه و آن کالا را خریداری کنند)

ثبت تاکسی درمی تمام گونه های حیوانات (نظیر حرام گوشت، حلال گوشت، اهلی، وحشی و حتی با مجوز تاکسی درمی و شکار)

ثبت کالاهایی که نیاز به خدمات پیش و پس از فروش دارند

ثبت کالاهایی که در توضیح آنها از مفاهیم انتزاعی در حوزه دین و اعتقادات مردمی استفاده شده است.

ثبت کالاهای دارای خواص معنوی و یا ارزش معنوی (متبرک)، حرز، دعا، طلسم، سحر، جادو و جنبل، بخت، شانس، اقبال، یمن، گشایش امور، رزق و روزی

ثبت کالاهای متعلق به میراث فرهنگی کشور

ثبت کالاهای ممنوع ذکر شده در سایت کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه http://internet.ir

ثبت کلیه کالاهایی که طبق قوانین جمهوری اسلامی غیرمجاز می باشند

 

توجه: اگر فروشنده ای کالای ممنوع را برای فروش ثبت کند و کالای ایشان توسط سایت دوبیسل حذف شود، مبلغی که فروشنده بابت خدمات یا سرویس ها (مانند تعیین قیمت رزرو برای مزایده) پرداخت کرده است، به ایشان مسترد نخواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قوانین ثبت آگهی در «دوبیسل» چیست؟

چنانچه از ناحیه مراجع ذیصلاح قانونی دستور حذف آگهی صادر شده باشد، دوبیسل فوراً اقدام به حذف آگهی می‌نماید. همچنین در صورتی که گزارش تخلف کاربران نسبت به آگهی بیشتر از 5 مورد باشد، دوبیسل به صلاحدید خود ممکن است اقدام به حذف آگهی نماید. در دو فرض اخیر دوبیسل هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال بازپرداخت هزینه‌های پرداختی بابت آگهی حذف شده به کاربر ندارد.

 

آگهی‌دهندگان با ثبت آگهی خود در دوبیسل تأیید می‌کنند که آگهی ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود و همچنین دارای سن بالای ۱۸ سال هستند.

 

مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه،

هرگونه محتوای مندرج در فهرست مصادیق محتوای مجرمانه،

ناقض حریم شخصی افراد،

استفاده از عبارت‌ها یا کلماتی مانند: ویژه، رند، مفت، ارزان، زیر قیمت، استثنائی، حراج و موارد مشابه،

درج قیمت در عنوان آگهی،

هر گونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف،

استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند،

استفاده از حروف انگلیسی برای نوشتن عبارات فارسی (اصطلاحا فینگلیش): استفاده از زبان انگلیسی برای نوشتن کلمات غیرفارسی و برندها و یا ثبت آگهی به زبان انگلیسی مانعی ندارد،

هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد،

برنامه‌ها و روش‌های عبور از فیلترینگ، VPN و خدمات یا کالاهای مربوط به نصب آنتن، راه اندازی ماهواره یا اینترنت ماهواره‌ای،

ابزار یا آموزش‌های نفوذ، خرابکاری، شکستن قفل، هک و کرک،

فروش برنامه‌های نرم‌افزاری یا کتاب‌های فاقد مجوز قانونی برای انتشار و سایر موارد ناقض «قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان»،

هر گونه اجاره و فروش فیلم یا موسیقی،

شبکه‌های هرمی و فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مشابه،

هر شکلی از شرط‌بندی (با جایزه یا بدون جایزه)،

هر گونه کالایی که موجب رواج خشونت و آسیب رساندن به دیگران می‌شود، مانند: سلاح‌های گرم و سرد، مواد محترقه و امثال آن،

کالا و خدمات مرتبط با مواد مخدر، سیگار یا ترک اعتیاد،

خدمات مرتبط با همسریابی، دوست‌یابی، مشاوره خانوادگی،

آگهی‌هایِ محرمیت، صیغه و ازدواج به جز دفاتر ثبت ازدواج،

فروش فاکتور و پیش فاکتور برای اخذ وام، حذف سهم بیمه کارفرما و مشابه آن،

خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع،

خرید و فروش اعضای بدن، مانند:‌ «کلیه»،

پیش‌پرداخت برای معامله‌های از راه دور،

درج شماره حساب در متن آگهی،

خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود،

معرفی سایت‌، کالا یا خدماتی که به هر شکلی قصد رقابت با دوبیسل را دارند،

خرید و فروش حیوانات، پرندگان و خزندگان وحشی و گوشت‌خوار،

درج مکرر آگهی‌‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز،

ارسال مجدد یک آگهی‌‌ که از زمان حذف آن توسط کاربر، بیش از ۲۴ ساعت سپری نشده باشد،

آگهی‌های فروش سیم کارت که شماره­‌ی آن در عنوانِ آگهی درج نشده باشد،

هرگونه اشاره کسب و کارها به شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و یا اینستاگرام در بخش توضیحات به جز در دسته‌بندی خدمات،

درج سامانه پیامکی در متن آگهی.

 هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و دوبیسل در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.