راهنمای خرید از سایت C2C

راهنمای خرید از سایت C2C

راهنمای کاربری جامع سایت خرید و فروش مستقیم دوبیسل C2C

 

به وبسایت خرید و فروش مستقیم کالا میان کاربران دوبیسل خوش آمدید. C2C مخفف عبارت customer to customer به معنای مشتری به مشتری می باشد.

فعالیت دوبیسل بطور تخصصی در زمینه گردشگری و طبیعت گردی است پس اگر به دنبال خرید یا فروش کالایی مرتبط با فعالیت های گردشگری و طبیعتگردی هستید (چه فعالیت های تخصصی مانند کوهنوردی، سنگنوردی، آفرود، دره نوردی، غارنوردی و ... و چه فعالیت های عمومی تر مانند سفر، کمپینگ، پیاده روی، تجهیزات باشگاهی و ...) به جای درستی مراجعه کرده اید.

دوبیسل تلاش کرده تا به نیاز بازار در این زمینه پاسخی مناسب و کاربردی دهد و این شرایط را برای کاربران خود مهیا کند تا اجناسی که به هر دلیل به کارشان نمیاید بفروشند و از سمتی دیگر اجناس کاربردیشان را با شرایطی ویژه تر بدست آورند.

اما در خرید و فروش مستقیم همیشه یک نگرانی بزرگ وجود دارد و آن عدم اعتماد میان خریدار و فروشنده به واسطه عدم شناخت قبلی از یکدیگر است. راهکار دوبیسل برای پاسخ به این نگرانی، راهکار "بستر امن" است.

 

خرید و فروش در بستر امن دوبیسل

همیشه یک واسطه مورد اعتماد طرفین، حلقه گمشده بسیاری از معامله ها بوده و جای خالی آن حس می شده. از شما متشکریم که به ما اعتماد می کنید تا این جای خالی را برای شما پر کنیم. ما همیشه در کنار کاربرانمان هستیم و پاسخ اعتماد آنها را به بهترین شکل می دهیم.

فرآیند ساده است. خریداری که فروشنده را نمیشناسد، پول کالا را به حساب دوبیسل، که از قبل او را شناخته و به آن اعتماد دارد واریز می کند. از آن سمت فروشنده نیز بر حسب اعتماد به دوبیسل، کالای خود را با خیال راحت برای خریدار می فرستد. خریدار بدون نگرانی کالا را بررسی می کند و اگر مورد تایید بود به دوبیسل الاطلاع میدهد تا وجه کالا را به حساب فروشنده واریز کند. در غیر اینصورت هم کالا را برمیگرداند و این بار پس از تایید فروشنده از دریافت کالا، پول واریزی خریدار به وی مسترد خواهد شد.

به همین راحتی!

در این فرآیند هم خیال خریدار از بابت پولی که پرداخت کرده آسوده است و هم فروشنده نگران ارسال کالا قبل از گرفتن وجه ان نیست. هم خریدار برنده است، هم فروشنده و هم دوبیسل که اعتماد شما را به عنوان پاداش دریافت کرده است. یک معامله سه سر برد!

 

در ادامه یک راهنمای کار با سایت دوبیسل را مطالعه خواهید کرد. سعی شده همه چیز مختصر و مفید و کامل توضیح داده شود تا در کمترین زمان، به تسلط کامل برای شروع فعالیت در سایت دوبیسل سی تو سی برسید.

بزن بریم!

 

ثبت نام و اطلاعات کاربری

در هر معامله ای اصل اول شناخت از طرفین است. شما دوبیسل را می شناسید (اگر نمی شناسید به صفحه درباره ما بروید و هر چه لازم دارید درباره ما بدانید. اگر کافی نبود، کمی آن طرف تر صفحه تماس با ما قرار دارد. اگر کافی نبود به ما سر بزنید، آدرس همانجاست. امیدوارم این دیگر کافی باشد!) خب پس طبیعیست که دوبیسل هم باید به عنوان واسط در یک معامله، شما را بشناسد. پس اول از همه ثبت نام کنید.

دکمه ثبت نام در بالای سایت قرار دارد.

برای شروع اطلاعات زیادی لازم نیست:

·        نام و نام خانوادگی (دانستن اسم صمیمیت می آورد)

·        رمز ورود (کلید در خانه شما در دوبیسل)

·        شماره موبایل (راه ارتباطی ما و شما، شاید دلمان برای هم تنگ شد!)

·        مطالعه قوانین (برای شرکت در هر بازی باید قوانین آن را قبول داشته باشید)

 

پس از وارد کردن اطلاعات بالا، یک کد فعال سازی به شماره موبایل شما ارسال می شود. با ورود کد و زدن دکمه تایید، ثبت نام شما انجام شده و در بازدیدهای بعدی کافیست با همین اطلاعات از قسمت "ورود"، وارد پروفایل خود شوید.

 

حالا می توانید کالا بخرید، کالای خود را آگهی کنید یا وارد پنل کاربری تان شوید.

برای ورود به پنل کاربری از منوی بالای سایت وارد قسمت دوبیسل من شوید. آنجا فضای شخصی فعالیت های شماست. لیست کالاهایی که وارد کرده اید، سابقه خریدها، فروش ها، درخواست های ارتقا، پیام ها، تکمیل و ویرایش اطلاعات کاربری و ... همه از اینجا قابل کنترل و اجراست. جلوتر درباره تک تک اینها توضیحات کامل تر ارائه می شود.

فعلا ما به اطلاعات کاربری می پردازیم. در صفحه دوبیسل من، وارد منوی پروفایل شوید. اطلاعاتی که حین ثبت نام وارد کرده اید ذخیره شده (اگر دوست داشتید آنها را ویرایش کنید) اما چند مورد ضروری دیگر برای تکمیل اطلاعات وجود دارد.

·        ایمیل (هرچه راه های ارتباطی بیشتر، زندگی شیرین تر)

·        شماره کارت، حساب یا شبا: ما به شماره کارت، حساب یا شبای شما برای واریز پولتان احتیاج داریم. اگر فروشنده باشید باید پول کالایی که فروخته اید را به حسابتان واریز کنیم. اگر خریدار باشید ممکن است کالایی که خریدید را بازگردانید و طبیعتا پولتان را هم پس بگیرید. قبول کنید سخت است که تک به تک به همه کاربران زنگ بزنیم و از آنها شماره کارت بگیریم! پس حتما آن را وارد کنید. ضمنا برای اطمینان از اینکه شما این کار را خواهید کرد و برای جلوگیری از دردسرهای احتمالی بعدی، قانون بازی این است که اگر کالایی وارد کردید و تا بیست و چهار ساعت بعد شماره حسابتان را به پروفایل اضافه نکردید کالایتان از سایت حذف می شود!

ضمنا! خیالتان بابت امنیت اطلاعاتتان راحت باشد. هرچند یک شماره کارت خشک و خالی فقط به درد واریز پول میخورد نه برداشت از حساب! بعید میدانم هیچ انسان خیری در این دوره زمانه دنبال بی دلیل پول ریختن به حساب شما باشد!

·        نشانی پستی: این هم که واضح است. در عملیات ارسال و دریافت کالا استفاده می شود. شما می توانید چند آدرس داشته باشید و در سفارش های مختلف، آدرس مناسب را برای ارسال و دریافت تیک بزنید.

·        اگر دوست داشتید برای پروفایلتان تصویر هم بگذارید. اجباری نیست!

 

همین! اطلاعات شما تکمیل شد و حالا با خیال راحت در سایت فعالیت کنید. اگر هم اطلاعاتتان تغییری داشت از همینجا اقدام کنید.

 

ثبت رایگان کالا برای فروش

پس از ثبت نام حالا شما می توانید کالاهای موردنظرتان برای فروش را در سایت به صورت رایگان ثبت کنید. برای این کار کافیست روی دکمه "ثبت رایگان آگهی" در بالای صفحه اول سایت یا سایر قسمت های سایت که این دکمه در دسترس است، کلیک کنید و شروع به ثبت اطلاعات کالا کنید.

1-    گروه کالا: اینجا مشخص میکنید کالای شما بیشتر مرتبط با چه دسته بندی است. اگر یک کالا از نظر شما به چند دسته بندی مرتبط بود، دسته بندی را انتخاب کنید که از نظر شما شانس فروش کالا را بالا می برد.

پس از انتخاب گروه کالا، به طور خودکار به صفحه اصلی ثبت اطلاعات منتقل می شوید.

نکته مهم: به خاطر داشته باشید در هیچ یک از مراحل ثبت کالا اطلاعات تماس مستقیم خود را وارد نکنید. این کار خلاف مقررات بوده و باعث عدم تایید کالای شما جهت نمایش در سایت می شود.

2-    شهر خود را انتخاب کنید: کالا را از چه شهری ارسال می کنید.

3-    عنوان کالا: نام و مدل کالای شما چیست. به طور مثال: کوله پشتی آسپری مدل اتمس 65. در این قسمت همین کافیست. نه کمتر نه بیشتر.

4-    وضعیت کالا: در این قسمت باید از میان وضعیت های پیش بینی شده برای کالا انتخاب کنید.

·        نو (آکبند): یعنی کالای شما استفاده نشده و حتی جعبه ها، لیبل های متصل به کالا یا هولوگرام پلمب بسته بندی هم دست نخوده است.

·        نو (غیر آکبند): کالای شما استفاده نشده اما مثلا بسته بندی آن را دور انداخته اید یا لیبل های آن را کنده اید.

·        استفاده شده: کالای خود را استفاده کرده اید. میزان استفاده را بعدا در توضیحات کالا ذکر کنید.

·        کالای معیوب یا غیرقابل استفاده: اگر کالای شما در اثر استفاده یا به هر دلیلی دارای عیب جدی بوده که باعث می شود کاربری خود را از دست بدهد این گزینه را انتخاب کنید. به هر حال شاید یک نفر به قسمتی از کالای شما نیاز داشته باشد و نخواهد پول بیشتری پرداخت کند در آن صورت کالای شما، حتی اگر معیوب هم باشد، برایش جذاب خواخد بود.

5-    توضیحات کوتاه: یک توضیح یک خطی درباره مهمترین ویژگی های کالایتان بنویسید. بعدا در قسمت توضیحات بیشتر جا برای پرداختن به جزییات دارید.

6-    مدت زمان آگهی: کالای شما برای چند روز در سایت نمایش داده شود؟ اگر این زمان را بیش از 90 روز انتخاب کنید سایت به صورت خودکار پس از 90 روز آگهی شما را منقضی خواهد کرد و شما باید از طریق پنل کاربری آن را تمدید کنید.

7-    تعداد موجودی: از این کالا چند عدد موجود دارید؟ بطور مثال اگر دو عدد از یک کالا موجود دارید و عدد دو را وارد کنید، با یک بار فروش کالای شما همچنان در سایت باقی خواهد ماند و پس از فروش دوم ناموجود خواهد شد.

8-    قیمت کالا: قیمت گذاری از مهمترین عوامل فروش یک کالاست. شما باید قیمت را منصفانه اعلام کنید. قیمت خیلی بالا باعث عدم تمایل کاربران به خرید کالای شما خواهد شد و قیمت خیلی پایین می تواند هم به ضرر شما خواهد بود. به طور طیعی قیمتی که برای کالای خود میگذارید باید از قیمت روز این محصول در فروشگاه ها پایین تر باشد تا کاربران تمایل به خرید آن از شما، به جای فروشگاه های دیگر، داشته باشند. اگر کالا نو هست درصد کمتری از قیمت آن را کم کنید و اگر استفاده شده بیشتر. اگر کالا معیوب است هم باید حسابی از قیمت آن کم کنید تا مشتریان به آن جذب شوند.

قیمت گذاری یک فعالیت هوشمندانه است. یک قیمت گذاری صحیح باعث می شود علاوه بر بیشترین سود، در کمترین زمان کالای خود را بفروشید. پس هر دو پارامتر سود و زمان را در هنگام قیمت گذاری در نظر بگیرید.

توجه: شما می توانید برای قیمت گذاری از خدمات مشاوره ای دوبیسل نیز استفاده کنید.

9-    توضیحات کالا: اینجا هر اطلاعاتی درباره کالای خود دارید که فکر میکنید برای مشتری جذاب است وارد کنید. خود را جای مشتری بگذارید و فکر کنید قرار است خودتان این کالا را بخرید و آنوقت ببینید دوست دارید چه اطلاعاتی از آن را داشته باشید. پیشنهاد اکید می شود در ورود اطلاعات کاملا صادق باشید. این باعث می شود دردسرهای پس از فروش کالایتان خیلی کمتر شود. اگر کالایتان عیب و نقصی دارد، هرچند کوچک، آن را بیان کنید. نگران فروش کالا نباشید. بعضی مشتری هایی که اینجا را برای خرید کالا انتخاب کرده خود را برای خرید کالاهایی که احتمالا ایرادات جزیی دارند آماده کرده است. اطلاعاتی مانند سال تولید، سال خرید کالا، میزان استفاده، عیب و ایرادهای احتمالی در فروش کالا بسیار تاثیرگذار هستند.

10-تصویر کالا: مهمترین اطلاعاتی که باید وارد کنید عکس کالاست. عکس دانلودی از اینترنت به کار کاربران این سایت نمیخورد و قطعا کالای شما را کنار می گذارند. عکسی را که خودتان از کالا گرفته اید بارگذاری کنید. سعی کنید از همه زوایا عکس بگذارید. اگر عیبی در کالا هست عکی آن را بگذارید. همچنین زمینه عکس بسیار مهم است. زمینه سفید در جذابیت تصویر کالایتان بسیار موثر است.

شما حداکثر 5 عکس می توانید وارد کنید. در انتخاب عکس ها بسیار دقت کنید. پس از قیمت، عکس کالا مهم ترین عامل تاثیرگذار در فروش آن است. پس برای آن وقت بگذارید و آن را سرسری نگیرید.

11-هزینه ارسال: حالا باید تکلیف هزینه ارسال را مشخص کنید. یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

·        هزینه ارسال بر عهده خریدار: با انتخاب این گزینه شما باید در باکس های زیر آن هزینه ارسال برای شهر خود و سایر شهر ها را وارد کنید. اگر کاربری قصد خرید کالای شما را داشته باشد این هزینه به مبلغ کالا اضافه خواهد شد و در هنگام تسویه برای شما واریز می شود. در نظر بگیرید اگر این هزینه را بالا انتخاب کنید، ممکن است مشتریان احتمالی تمایل خود را به خرید کالای شما از دست بدهند.

·        رایگان در شهر خودم: با انتخاب این گزینه هزینه ارسال در شهر خودتان به عهده شما و در سایر شهرها با خریدار است. مبلغ ارسال به سایر شهرها را هم در باکس پایینی باید وارد کنید.

·        رایگان به کل کشور: در این روش هزینه ارسال بطور کلی برعهده فروشنده می باشد.

توجه: هزینه ارسال بابت عودت کالا توسط خریدار، به هر دلیل بر عهده خریدار می باشد.

12- تیک مطالعه قوانین: با زدن این تیک شما اعلام می نمایید که کلیه قوانین را مطالعه کرده و با آن موافقید. بد نیست اگر یک زمانی وقت کردید آنها را بخوانید!

13- در نهایت بر روی دکمه ثبت کالا کلیک کنید.

 

پس از طی مراحل فوق در صورتی که اطلاعات را کامل و به درستی وارد کرده باشید، کالای شما ثبت شده و برای انتشار منتظر تایید دوبیسل می باشد. در صورتی که همه چیز به درستی انجام شده باشد کالای شما به سرعت تایید خواهد شد و در غیر این صورت برای رفع نواقص احتمالی به شما اطلاع داده خواهد شد.

 

درخواست ارتقای آگهی

پس از ثبت و تایید کالا در سایت، شما می توانید لیست کالاهایی که ثبت کرده اید را در پنل کاربری مشاهده کنید. برای این کار در صفحه دوبیسل من، در منوی سمت راست گزینه محصولات را انتخاب کرده و روی محصولات ن کلیک کنید. یکی از گزینه هایی که رو به روی هر کالا قرار دارد، دکمه ای با عنوان "ارتقا" هست. با کلیک بر روی آن شما لیستی از خدمات را مشاهده می کنید که کالای شما را به صورت ویژه جلوی چشم مخاطبان قرار می دهد. این خدمات شامل بنر هایی برای صفحه اول سایت و یا تبلیغ کالا در شبکه های اجتماعی دوبیسل می باشد. با انتخاب هر یک از این موارد به صفحه درگاه بانک منتقل می شوید و پس از پرداخت هزینه، سفارش ارتقای شما ثبت می شود. کمتر از بیست و چهار ساعت بعد درخواست ارتقای شما اجرا خواهد شد.

در واقع با این کار شما با صرف هزینه ای اندک، شانس فروش کالای خود را بسیار بالا خواهید برد و در مدت زمان کمتری به سود حاصل از فروش کالایتان خواهید رسید.

 

ویرایش اطلاعات کالای آگهی شده

پس از ثبت و تایید کالا در سایت، شما می توانید لیست کالاهایی که ثبت کرده اید را در پنل کاربری مشاهده کنید. برای این کار در صفحه دوبیسل من، در منوی سمت راست گزینه محصولات را انتخاب کرده و روی محصولات ن کلیک کنید. از اینجا میتوانید اطلاعات کالای خود را ویرایش کنید. مثلا قیمت را کم یا زیاد کنید و یا عکس های بهتری برای محصولتان قرار دهید. یا حتی هزینه ارسال را تغییر دهید.

 

ارسال پیام

خریدار و فروشنده این امکان را دارند که از طریق سایت برای یکدیگر پیغام ارسال کنند. شما ممکن است به عنوان خریدار از یک کالا خوشتان امده باشد اما بخواهید اطلاعات خاصی از آن کالا را که در توضیحات درج نشده داشته باشید. راه حل آسان است. دکمه ای در صفحه کالا تعبیه شده با عنوان "ارسال پیام". با استفاده از آن می توانید سوال خود را از فروشنده بپرسید.

همچنین شما پیام های دریافتیتان را می توانید از طریق پنل کاربری مشاهده کرده و به انها پاسخ دهید. برای این کار کافیست در صفحه دوبیسل من، در منوی سمت راست گزینه گفتگوها را انتخاب نمایید.

توجه: هرگونه ارتباط مستقیم میان خریدار و فروشنده قبل از تکمیل عملیات خرید ممنوع است. حتما درک می کنید که این کار به دلیل حفظ امنیت کاربران می باشد و در غیر اینصورت دوبیسل نمی تواند از سواستفاده های احتمالی جلوگیری کند. بنابراین این نکته را به خاطر داشته باشید که ذکر هرگونه اطلاعات تماس مستقیم در پیام های ارسالی کاربران برای یکدیگر ممنوع بوده و آن پیام توسط کارشناس دوبیسل تایید نشده و از سایت حذف خواهد شد.

 

نحوه خرید کالا

فرآیند خرید از این سایت بسیار ساده و درست مشابه آن چیزیست که در هر فروشگاه اینترنتی دیگر تجربه کرده اید.

پس از اینکه تصمیم قطعی به خرید کالای موردنظرتان گرفتید، بر روی دکمه افزودن به سبد خرید کلیک میکنید.

توجه داشته باشید در این وبسایت شما هر بار میتوانید عملیات خرید یک کالا را تکمیل کنید و اگر قصد خرید چند کالا را دارید باید سفارش خود را به صورت جداگانه برای هر کالا ثبت کنید. دلیل آن هم واضح است. تامین کننده ها متفاوت هستند.

پس از اضافه کردن کالا به سبد خرید باید وارد سبد خرید شوید. گزینه سبد خرید در بالا سمت چپ صفحه قرار دارد. روی آن کلیک کنید.

در سبد خرید شما می توانید تعداد کالا را تعیین کنید. سپس روی دکمه انتخاب آدرس کلیک کنید.

اگرقبلا آدرس هایی را در پروفایل کاربری تان وارد کرده اید، آنها اینجا به شما نمایش داده خواهند شد و شما می توانید آدرس مدنظرتان برای این سفارش را تیک بزنید. در غیر این صورت به صفحه پروفایل کاربری برای ثبت آدرس منتقل خواهید شد.

پس از انتخاب یا ثبت آدرس جدید روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید.

در اینجا خلاصه ای از تمام اطلاعات خرید شما نمایش داده می شود. اگر قصد تغییر چیزی را دارید روی گزینه مرحله قبل کلیک کنید. اگر از همه چیز مطمئنید روی دکمه تایید و پرداخت کلیک کنید تا برای پرداخت به صفحه درگاه بانک منتقل شوید.

پس از انجام عملیات بانکی پرداخت و در صورت دریافت پیغام پرداخت موفقیت آمیز، به سایت باز خواهید گشت و در پیغامی به شما اطلاع داده می شود که سفارش شما با موفقیت ثبت شد.

توجه: در هر مرحله اگر به مشکلی برخوردید میتوانید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید. شماره ها در صفحه تماس با ما آمده است.

 

حالا با مراجعه به صفحه دوبیسل من، از منوی سمت راست گزینه سفارشات را انتخاب کنید و در لیست خرید، خریدهایتان را پیگیری کنید.

در ادامه به فرآیند جالب بعد از ثبت سفارش خواهیم پرداخت.

 

فرآیند خرید و فروش

پس از ثبت یک سفارش مراحل زیر طی می شود:

-         فروشنده در پنل کاربری خود در قسمت سفارشات، در منوی لیست فروش، سفارش ثبت شده را مشاهده می نماید. با کلیک روی دکمه آبی رنگ رو به روی سفارش، اطلاعات خریدار شامل نام، آدرس و شماره موبایل که برای ارسال پستی مورد استفاده قرار می گیرد، در اختیار فروشنده قرار می گیرد.

-         فروشنده موظف است در اولین روز کاری بعد از ثبت سفارش، کالا را فقط و فقط به وسیله پست پیشتاز ارسال نماید. پس از ارسال، کد پیگیری مرسوله (مندرج روی رسید پستی) را در قسمت کد پیشتاز وارد می نماید. گزینه کد پیشتاز در کنار دکمه آبی رنگ رو به روی سفارش در لیست فروش قرار دارد.

-         پس از ورود کد پیگیری پستی توسط فروشنده در پنل، خریدار آن را در قسمت جزئیات سفارش در لیست خرید خود دریافت نموده و قادر به رهگیری مرسوله از طریق سایت پست می باشد.

-         پس از تحویل مرسوله به خریدار، وی موظف است نهایتا تا 24 ساعت پس از تحویل، وارد پنل کاربری شده در قسمت سفارشات، منوی لیست خرید، در قسمت جزئیات سفارش مربوطه، گزینه تایید یا عدم تایید را انتخاب نماید

لازم به ذکر است در صورت عدم انتخاب تایید یا عدم تایید در 24 ساعت، سفارش تایید شده محسوب شده و پول به حساب فروشنده واریز می شود.

-         در صورتی که خریدار کالا را تایید نماید، سفارش تمام شده تلقی شده و مبلغ کالا بعد از کسر کارمزد دوبیسل، به حساب فروشنده واریز می شود.

-         در صورت عدم تایید توسط خریدار، پس از تایید دوبیسل، اطلاعات فروشنده برای خریدار ارسال می شود. حالا او موظف است ظرف بیست و چهار ساعت کالا را بوسیله پست پیشتاز ارسال نموده و کدرهگیری را در پنل وارد نماید. طرف پرداخت کننده هزینه عودت کالا در این بخش طبق مقررات ذکر شده در صفحه قوانین تعیین می شود.

-         فروشنده پس از دریافت کالای بازگشت داده شده، در پنل کاربری در قسمت سفارش امکان تایید یا درخواست حل اختلاف را دارد.

-         اگر فروشنده کالا را تایید نماید، سفارش تمام شده به حساب آمده و وجه پرداختی توسط خریدار به وی بازگردانده می شود.

-         اگر فروشنده ایرادی در کالا پیدا کند که قبلا در آن کالا وجود نداشته می تواند درخواست حل اختلاف نماید. در ادامه درباره حل اختلاف، توضیحات بیشتر ارائه خواهد شد.

 

حل اختلاف

در صورتی که خریدار به هر دلیل کالای خریداری شده را عودت دهد، فروشنده ممکن است ادعا کند کالا نسبت به شرایطی که او برای خریدار ارسال کرده تغییر یافته است. مثلا یک پارگی روی آن ایجاد شده که قبل از ارسال برای خریدار، این پارگی وجود نداشته. در این شرایط فروشنده می تواند تقاضای حل اختلاف نماید.

تقاضای حل اختلاف توسط کارشناس دوبیسل بررسی خواهد شد. کارشناس صحبت های دو طرف را خواهد شنید و از آنان خواهد خواست مدارک خود را ارسال نمایند.

یکی از مهمترین ملاک های داوری در مرحله حل اختلاف، عکس های کالا بر روی سایت است. اگر به هر دلیل عکس ها تمام زوایای کالا را پوشش نداده و یا به هر دلیلی ناواضح باشد، ادعای فروشنده مردود خواهد بود. به همین دلیل بسیار مهم است که در هنگام ورود کالا، عکس های کافی و واضح از آن در سایت بارگذاری کنید.

همچنین از قوانین خرید و فروش در این سایت (که شما هنگام ثبت نام و ورود کالا، تیک تایید آن را زده اید) این است که نتیجه داوری کارشناس هرچه که باشد، باید مورد قبول طرفین واقع شده و طرفین حق هیچگونه شکایت دیگر در مورد موضوع مذکور نه به دوبیسل نه به سایر محاکم و مراجع قضایی موجود در جمهوری اسلامی ایران را نخواهند داشت.

در نهایت کارشناس پس از بررسی های لازم، نظر نهایی خود را صادر می نماید و سفارش به نفع یکی از طرفین بسته می شود.

 

گزارش تخلف

در صفحه مربوط به اطلاعات هر کالا، گزینه ای با عنوان گزارش تخلف وجود دارد. شما می توانید در صورت مشاهده هرگونه تخلف در آگهی، آن را به کارشناس دوبیسل برای بررسی و اقدام متناسب اطلاع دهید. بطور مثال یک کالا ممکن است عکس نداشته باشد، یا اطلاعات آن با عکسش همخوانی نداشته باشد. یا قیمت به اشتباه درج شده باشد. با گزارش تخلف در واقع شما به بهبود فضای وبسایت کمک خواهید کرد و جلوی سواستفاده های احتمالی را خواهید گرفت.

 

امتیازدهی و نظردهی به کالاها

شما برای هر کالا امکان امتیاز دهی و نظر دادن دارید.

برای امتیاز دادن کافیست روی ستاره های موجود در صفحه کالا کلیک کنید و تصمیم بگیرید از پنج ستاره چند ستاره به آن کالا بدهید. ملاک های امتیازدهی شما هم میتواند قیمت، کیفیت تصاویر، کیفیت توضیحات و میزان همخوانی توضیحات با تصویر کالا باشد.

همچنین شما می توانید اگر نظری درباره یک کالا و یا توضیحات یا قیمت آن دارید، در قسمت نظرات منتشر کنید تا دیگران هم از آن استفاده نمایند.

با مشارکت در سیستم نظردهی و امتیازدهی، کاربران به یکدیگر کمک می کنند تا خرید آگاهانه تری را تجربه نمایند و از آن مهمتر جلوی سواستفاده اشخاص سودجو را نیز خواهند گرفت.

یک بار دیگر ذکر این نکته ضروری است که قرار دادن اطلاعات تماس مستقیم در قسمت نظرات تخلف بوده و آن نظر برای انتشار تایید نخواهد شد.

 

نکات مهم

1-    دوبیسل 5% مبلغ هر تراکنش مربوط به خرید و فروش های موفق را به عنوان کارمزد از حساب فروشنده کسر خواهد کرد.

2-    در نظر داشته باشید، تایید کیفیت کالا و تطابق کالا با مشخصات درج شده در سایت به عهده خود شماست و دوبیسل در این زمینه هیچ مسئولیتی نمیپذیرد. ما با نگه داشتن پول خریدار نزد خودمان تا زمانی که وی کیفیت کالا را تایید نکرده است، بستری فراهم کرده ایم که شما با خیال راحت خرید کنید. توجه کنید که پس از تایید به هیچ وجه امکان شکایت نخواهید داشت.

3-    ارسال ها فقط و فقط توسط پست پیشتاز باید صورت پذیرد. ارسال های غیر از این روش توسط دوبیسل قابل پیگیری نبوده و ضرر و زیان احتمالی ناشی از آن برعهده شخصیست که از روش دیگری غیر از پست پیشتاز استفاده کرده است.

4-    در صورتی که خریدار و فروشنده در یک شهر باشند، در صورت توافق طرفین، ارسال بوسیله پیک درون شهری بلامانع است. با این وجود برای تکمیل مراحل سفارش باید کدپیگیری مرسوله در پنل کاربری وارد شود.

5-    هزینه عودت کالا توسط خریدار به یکی از دو شکل زیر می باشد:

·        اگر دلیل عودت متوجه اشتباهی از سوی فروشنده باشد، هزینه ارسال به عهده فروشنده می باشد.

·        اگر دلیل عودت متوجه فروشنده نباشد (مثلا سایز کفش به درستی در سایت ذکر شده اما برای خریدار مناسب نبوده است)، هزینه ارسال به عهده خریدار می باشد.

6-    در هر ثبت سفارش تنها می توانید یک کالا در سبد خرید قرار دهید. خرید چند کالایی امکان پذیر نمی باشد و در صورتیکه چند کالا را انتخاب کرده اید باید برای هر کدام یک بار فرآیند خرید را انجام دهید. اینگونه قادر خواهید بود هر سفارش را به صورت جداگانه در پنل کاربری خود پیگیری کنید.

7-    حتما باید شماره شبا یا شماره کارت خود را در پروفایل کاربری وارد نمایید. در غیر اینصورت اجازه وارد کردن کالا در سایت را نخواهید داشت.

8-    در صورت درخواست حل اختلاف، دو طرف ملزم به تمکین در برابر نتیجه اعلامی از سوی کارشناس دوبیسل هستند.

9-    ثبت هرگونه اطلاعات مستقیم تماس قبل از تکمیل عملیات خرید یک کالا ممنوع بوده و در صورت مشاهده، کاربر خاطی از انجام فعالیت در سایت محروم خواهد شد.

10-  پیشنهاد می شود قوانین و مقررات سایت را قبل از هرگونه فعالیت، یک بار به دقت مطالعه نمایید.